Jūs atrodaties šeit

AS RĪGAS SILTUMS iegūst nomināciju siltumcentrāles Zasulauks pārbūvē

12/03/2024

AS RĪGAS SILTUMS iegūst nomināciju inženierbūves pārbūves konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2023, saņemot 3.vietu par projektu  “Siltumcentrāles Zasulauks pārbūve”.

Biokurināmā katlumāja „Zasulauks” ar siltuma jaudu 20 MW, siltumenerģijas ražošanā izmanto biokurināmo - koksnes šķeldu. Tā darbojas bez pastāvīga dežūrpersonāla ar vadības pulti siltumcentrālē “Imanta”. Projekta realizācijas rezultātā katlumājā ir uzstādīts lieljaudas absorbcijas tipa siltumsūknis un veikta dūmgāzu kondensatora rekonstrukcija, kas būtiski paaugstina katlumājas darbības efektivitāti. Ražošanas procesā, nepatērējot papildus kurināmo, tiek  iegūts un novadīts siltumtīklos dūmgāzu siltums, kas līdz šim tika novadīts atmosfērā. Iekārtu darbības rezultātā dūmgāzes tiek atdzesētas līdz aptuveni 25 0C.

Konkurss Latvijas Būvniecības Gada balva norisinājās 2024.gada 7.martā, kura jau 10 gadu garumā apkopo labāko paveikto arhitektūras un būvniecības jomā visā Latvijā un arī aiz valsts robežām, ja projektu īsteno Latvijas pilsoņi.