Jūs atrodaties šeit

Rīgā šovasar veiks siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes, plānoti karstā ūdens pārtraukumi

16/05/2023

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, AS “RĪGAS SILTUMS” vasarā veiks siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes dažādās Rīgas apkaimēs. To laikā iedzīvotāji nesaņems karsto ūdeni.

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (iekrāsots tehniskais ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes tas tiek atdzesēts zem +45°C. Tāpēc daļai klientu karstā ūdens temperatūra var pazemināties jau iepriekšējās dienas vakarā.

AS “RĪGAS SILTUMS” brīdina, ka pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz no 10 līdz 16 atmosfērām.

Siltumtīklu hidraulisko drošību pārbaužu grafiks:

Kāpēc nepieciešamas siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes?

Hidrauliskās pārbaudes ir nepieciešamas, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību. Tā tiek atklāti bojājumi siltumtīklos, samazinot izskalojumu iespējamību, kā arī novērš riskus iedzīvotājiem ziemas mēnešos palikt bez apkures un karstā ūdens.

Kā atpazīt, ka ir noticis plīsums siltumtīklos?

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde, kas iekrāsots ar pārtikas krāsvielu un nav kaitīgs. Tā izskatās līdzīgi šim foto:

Kas jādara, ja konstatējat zaļganas krāsas ūdens noplūdi?

Redzot zaļganas krāsas ūdens noplūdes, lūdzam nekavējoties ziņot uz Klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90!

AS “RĪGAS SILTUMS” atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar izpratni uztvert plānotās siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes!