Jūs atrodaties šeit

Rīgā šovasar veiks ikgadējo siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes, plānoti karstā ūdens pārtraukumi

19/05/2024

AS RĪGAS SILTUMS vasarā veiks ikgadējo siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes dažādās Rīgas apkaimēs, to laikā iedzīvotāji nesaņems karsto ūdeni.

 

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (iekrāsots zaļganas krāsas ūdens), kura temperatūra vasaras mēnešos var sasniegt +75°C,  pirms hidrauliskās pārbaudes tas tiek atdzesēts zem +45°C. Tāpēc daļai klientu karstā ūdens temperatūra var pazemināties jau iepriekšējās dienas vakarā.

AS RĪGAS SILTUMS vērš uzmanību, ka pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz no 10 līdz 16 atmosfērām.

***

Kāpēc nepieciešamas siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes?

Hidrauliskās pārbaudes ir nepieciešamas, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību. Tā tiek atklāti bojājumi siltumtīklos, samazinot izskalojumu iespējamību, kā arī novērš riskus iedzīvotājiem ziemas mēnešos palikt bez apkures un karstā ūdens. Siltumtīklam plīstot ziemas mēnešos, kad siltumnesēja temperatūra var sasniegt pat + 120°C, tas var radīt nopietnas sekas, tādēļ ir svarīgi veikt ikgadējo siltumtīklu drošības pārbaudi.

Kā atpazīt, ka ir noticis plīsums siltumtīklos?

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde, kas iekrāsots ar pārtikas krāsvielu, kas nav dzīvībai un videi kaitīgs. Tā izskatās līdzīgi šim foto:

 

Kas jādara, ja konstatējat zaļganas krāsas ūdens noplūdi?

Redzot zaļganas krāsas ūdens noplūdes, lūdzam nekavējoties ziņot uz Klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90!

AS RĪGAS SILTUMS atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar izpratni uztvert plānotās siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes!