Jūs atrodaties šeit

Pabeigta Daugavas labā krasta siltumtīklu drošības pārbaude– atklāti bojājumi pārvades siltumtīklos

03/08/2023
Plīsums tika konstatēts 1985.gada siltumtīklos - Visvalža iela 3 b

AS “RĪGAS SILTUMS” ceturtdien, 3.augustā, pabeigusi Daugavas labā krasta siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudi. Atklāti 17 bojājumi un uzsākta to novēršana. Apsaimniekotājiem dota atļauja pieslēgt siltummezglus, lai atjaunotu ēkās karstā ūdens padevi. Tādējādi karstais ūdens lielai daļai rīdzinieku būs pieejams šodien vēlā vakarā.

Atklāti vairāki plīsumi pārvades siltumtīklos, kas nodrošina siltumapgādi Pētersalas-Andrejsalas apkaimei, Mežciemam, daļēji Juglas apkaimei,  Pļavniekos - Zemes, Ilūkstes ielu apkaimē, Purvciemā – Nīcgales, Stirnu ielu apkaimē.  

Bojājumu konstatēšana vēl turpināsies, jo darbinieku brigādes uzsākušas praktisku apgaitu 550 km siltumtīkliem. Bojājumu atklāšanā un novēršanā 24 stundu darba režīmā, maiņās iesaistīti vairāk nekā 100 AS “RĪGAS SILTUMS” darbinieku.

Ēku saraksts, kurās dēļ bojājumiem siltumtīklos nav karstais ūdens, tiks regulāri publiskots AS “RĪGAS SILTUMS” mājaslapā www.rs.lv sadaļā Jaunumi. Ja mājas adrese nav sarakstā, tomēr nav karstā ūdens, lūdzam vērsties pie ēkas apsaimniekotāja, kura kompetencē ir atjaunot ūdens padevi ēkā.

Siltumtīklu hidrauliskā pārbaude ir kontrolēta metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu sistēmas kopējo tehnisko stāvokli, un vienīgā metode siltumtīklu pārbaudei, kas izvietoti pazemes dzelzsbetona kanālos.

Pārbaudes tiek veiktas, lai savlaicīgi atklātu vājās vietas siltumtīklos un maksimāli samazinātu risku iedzīvotājiem ziemas mēnešos palikt bez karstā ūdens un apkures. Ja hidraulisko pārbaužu laikā atklātie plīsumi, kas šobrīd tiek novērsti, notiktu ziemā, piemēram, pie -250C, situācija varētu izvērsties dramatiskāka – iespējama apkures sistēmu aizsalšana, neatgriezeniska bojāšana. Tāpat ziemā pie bojājumiem siltumtīklos pastāv būtisks applaucēšanās risks, jo tehniskā ūdens temperatūra cauruļvados pārsniedz 100 grādus.

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes parasti tiek veiktas vasaras mēnešos, kad nestrādā izglītības iestādes, un iedzīvotājiem tās sagādā pēc iespējas mazāk neērtību.

AS “RĪGAS SILTUMS” atvainojas par sagādātajām neērtībām un pateicas iedzīvotājiem par sapratni!

Par AS „RĪGAS SILTUMS”

AS RĪGAS SILTUMS ir publisku personu kontrolē esoša privāta kapitālsabiedrība.  Akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas valstspilsētas pašvaldība (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), SIA "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%), AS "LATVENERGO" (0,005%).

AS RĪGAS SILTUMS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tā veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir ap 825 kilometru, no kuriem 85% atrodas AS RĪGAS SILTUMS īpašumā