Jūs atrodaties šeit

Imantā un Zasulaukā nebūs karstais ūdens, AS RĪGAS SILTUMS veiks siltumtīklu hidraulisko drošības pārbaudi

18/07/2023

Lai savlaicīgi sagatavotos apkures sezonai, atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, kurām plīstot ziemā nebūtu pieejams karstais ūdens un apkure, AS RĪGAS SILTUMS otrdien, 25.jūlijā, veiks siltumcentrāles “Imanta” un “Zasulauks” siltumtīklu hidraulisko drošības pārbaudi, tāpēc iedzīvotāji Imantas, Zolitūdes, Iļģuciema, Grīvas, Dzirciema, Dzegužkalna, Āgenskalna, Pleskodāles, Zasulauka apkaimēs, Šampētera, Kalnciema, Daugavgrīvas, Trijādības ielu, Aleksandra Grīna bulvāra un Raņķa dambja apkaimēs nesaņems karsto ūdeni.

Iedzīvotāju drošībai, lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (zaļganas nokrāsas ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes to atdzesē līdz +45 grādiem, tāpēc karstā ūdens temperatūra pazemināsies jau iepriekšējās dienas vakarā.

Hidrauliskā pārbaude tiek veikta vienas dienas laikā. Karstā ūdens padeve tiks atjaunota jau tās pašas dienas vakarā. Vietās, kur tiek atklāti siltumtīklu bojājumi, iespējami karstā ūdens piegādes pārtraukumi līdz bojājumu novēršanai. Aktuālā informācija tiks publicēta  AS RĪGAS SILTUMS mājas lapā www.rs.lv.

Par plānoto siltumenerģijas padeves pārtraukšanu savlaicīgi ir informēti  namu īpašnieki un apsaimniekotāji, kuru pienākums ir informēt arī dzīvokļu īpašniekus. AS RĪGAS SILTUMS atgādina - ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem jānodrošina drošs siltumapgādes sistēmu atslēgums no AS RĪGAS SILTUMS siltumtīkliem.

Pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz 16 atmosfēras.

AS RĪGAS SILTUMS lūdz iedzīvotājus nekavējoties ziņot par hidrauliskās pārbaudes laikā novērotajām zaļganas krāsas ūdens noplūdēm siltumtīklos pa Klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90.

AS RĪGAS SILTUMS atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar sapratni uztvert esošo situāciju!

 

Par hidraulisko pārbaudi

Hidrauliskās pārbaudes ir visefektīvākā metode, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību, tādējādi, samazinot apkures sezonā iespējamo siltumtīklu defektu skaitu. To laikā katru siltumtīklu posmu pārbauda ar paaugstinātu spiedienu. Hidraulisko pārbaužu laikā tiek kontrolēts cauruļvadu, armatūras, savienojuma atloku un kompensatoru blīvums.

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas  ūdens (iekrāsots ar pārtikas krāsvielu un nav kaitīgs) noplūde, līdzīgi kā šajos foto: