Jūs atrodaties šeit

Labās iniciatīvas

Meža stādīšana un atkritumu savākšana

Ik gadu vairāk nekā 160 AS „RĪGAS SILTUMS” darbinieki kopā ar vadību Lielās Talkas ietvaros dodas stādīt mežu un savākt atkritumus, tā atzīmējot uzņēmuma pastāvēšanas gadadienu un īstenojot uzņēmumā izstrādāto vides ilgtspējas politiku.

AS „RĪGAS SILTUMS” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis: „Mūsu viena no ilgtspējas prioritātēm ir gudra un tālredzīga dabas resursu izmantošana. Domājot par vides saglabāšanu nākamajām paaudzēm, šogad iestādījām 7 000 priedīšu, kas ir par 2 000 vairāk, nekā pērn, kad arī uzņēmuma darbinieki aktīvi iesaistījās meža atjaunošanā.  Pie izdarītā neapstājamies - 2018.gadā par godu Latvijas simtgadei iestādījām 16 000 priedes, 2019.gadā plānojam iestādīt 20 000 priedes.”

Ilgtspējīga attīstības politika tiek īstenota arī ikdienas darbā – efektīvi ražojot un pārvadot siltumenerģiju. Ražošanas procesā tiek ieviestas jaunākās tehnoloģijas, bet virzoties uz enerģētisko neatkarību, siltumenerģijas ražošanā AS „RĪGAS SILTUMS” aizvien vairāk izmanto Latvijas teritorijā iegūtos atjaunojamos energoresursus.  

AS „RĪGAS SILTUMS” saudzīgi izturas pret vidi, kas arī turpmāk būs viena no tām atbildības jomām, kurai tiks pievērta uzmanība, meklējot aizvien inovatīvus risinājumus energoefektivitātes paaugstināšanai.    

Zemes stunda

Lai realizētu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā, aktualizētu klimata pārmaiņas un popularizētu elektroenerģijas taupīšanu, AS “RĪGAS SILTUMS” Zemes stundā samazina apgaismojumu.

Zemes stundas laikā AS “RĪGAS SILTUMS” visās siltumcentrālēs kā arī dispečerdienestā plāno samazināt apgaismojumu, izslēdzot daļu no gaismekļiem tādā apjomā, lai nesamazinātu drošu iekārtu ekspluatāciju un uzņēmuma darbu. Kā arī izslēgs logo izgaismojumu siltumcentrālēs “Imanta” un “Ziepniekkalns”.

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu. 

Eiropas mobilitātes nedēļa

Eiropas Mobilitātes Nedēļas ietvaros aicinām darbiniekus mainīt ikdienas pārvietošanās paradumus, izmēģināt jaunus pārvietošanās līdzekļus – pārvietošanos ar velosipēdu, sabiedrisko transportu, elektromobiļiem, skrituļdēļiem, skrejriteņiem, kā arī doties ikdienas gaitās ar kājām, tādējādi samazinot kaitīgo izmešu emisijas.