Jūs atrodaties šeit

Siltumtīklu hidraulisko drošības pārbaužu laikā plānoti karstā ūdens pārtraukumi

12/05/2022

Lai sagatavotos nākamajai apkures sezonai un savlaicīgi atklātu iespējamās bojājumu vietas siltumtīklos, AS “RĪGAS SILTUMS” vasarā veiks siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes dažādās Rīgas apkaimēs. To laikā iedzīvotāji nesaņems karsto ūdeni.

Lai siltumtīklos radušos bojājumu gadījumā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs (iekrāsots tehniskais ūdens), pirms hidrauliskās pārbaudes tas tiek atdzesēts zem +45°C. Tāpēc daļai klientu karstā ūdens temperatūra var pazemināties jau iepriekšējās dienas vakarā.

AS “RĪGAS SILTUMS” brīdina, ka pārbaudes laikā siltumtīkli ir paaugstinātas bīstamības objekti - siltumnesēja spiediens tajos sasniedz no 10 līdz 16 atmosfērām.

Plānoto siltumtīklu hidraulisko drošību pārbaužu grafiks:

Kāpēc nepieciešamas siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes?

Hidrauliskās pārbaudes ir nepieciešamas, lai pārliecinātos par siltumtīklu drošību. Tā tiek atklāti bojājumi siltumtīklos, samazinot izskalojumu iespējamību, kā arī novēršot riskus iedzīvotājiem ziemas mēnešos palikt bez karstā ūdens un apkures.

Kā atpazīt, ka ir noticis plīsums siltumtīklos?

Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumtīklu bojājuma vietā iespējama zaļganas krāsas ūdens noplūde, kas izskatās līdzīgi šim foto:

Kas jādara, ja esmu konstatējis noplūdes?

Konstatējot zaļganas krāsas ūdens noplūdes, iedzīvotājus lūdzam nekavējoties ziņot uz Klientu diennakts bezmaksas tālruni 80 0000 90!

AS “RĪGAS SILTUMS” atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina ar izpratni uztvert plānotās siltumtīklu hidrauliskās drošības pārbaudes!