Jūs atrodaties šeit

AS “RĪGAS SILTUMS” siltuma cenas stabilizēšanai uzsākusi šķeldas iegādi “BALTPOOL” biržā

23/05/2022

AS “RĪGAS SILTUMS” maijā uzsāka savu darbību  starptautiskajā biomasas biržā “BALTPOOL”. Pirmajās divās maija nedēļas ir iegādātas 1400 MWh šķeldas un turpmāk AS “RĪGAS SILTUMS” plāno kāpināt šķeldas iegādes apjomus “BALTPOOL” biržā. Iepirkums veikts biokurināmā piegādei siltumcentrālei “Imanta”.

 AS “RĪGAS SILTUMS” valdes loceklis Raivis Elliņš: “Siltumapgādes uzņēmuma speciālisti sistemātiski apzina un ievieš jaunus  kurināmā iegādes ceļus, lai stabilizētu siltuma tarifu un dažādotu piegādātāju loku.  

Vasara ir tas laiks, kad teju pilnībā siltumapgāde Rīgā tiek nodrošināta ar biokurināmo, kas sniegs nelielu atelpu, nekāpinot siltuma tarifus, kas diemžēl pieaug dārgās dabasgāzes cenas ietekmē. Līdz šim mums jau bija veiksmīga pieredze ar gāzes un elektroenerģijas iepirkumiem starptautiskajās biržās, kas deva iespēju ietaupīt finanšu līdzekļus, iegādājoties resursus par labāko cenu. Šķeldu līdz šim tādā veidā neiegādājāmies. Tā tika iegādāta atklātu konkursu ceļā, regulāri izsludinot iknedēļas iepirkumus.

Veicot šķeldas iepirkumus “BALTPOOL” biržā, šķeldu ir izdevies iegādāties par zemāku cenu nekā bijām sākotnēji noteikuši. Šobrīd notiek iegādātās šķeldas piegādes un tās kvalitāte atbilst noteiktajiem parametriem.”

Šķeldas iegādes princips biržā ir šāds: AS “RĪGAS SILTUMS” nosaka cenu, par kādu ir gatavs iegādāties šķeldu. Pretendenti piedalās izsolē – ar lejupejošu soli – piedāvājot savu cenu. Apstiprinot uzvarētāju, automātiski tiek noslēgts sadarbības līgums.

“BALTPOOL” starptautiskā biomasas birža ir strauji augoša tiešsaistes tirdzniecības platforma, kurā pircēji un pārdevēji tiekas, lai tirgotos ar biomasu un koksnes produktiem saskaņā ar standartizētiem noteikumiem. Pašlaik “BALTPOOL” darbojas Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā, Dānijā, Zviedrijā un Somijā. “BALTPOOL” ir daļa no Lietuvas valstij piederošās enerģijas pārvades un apmaiņas grupas EPSO-G. Visas biomasas biržas darbības licencē un uzrauga Lietuvas valsts enerģētikas regulēšanas padome.

 

Par AS “RĪGAS SILTUMS”

AS “RĪGAS SILTUMS” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Siltumtīklu kopējais garums ir ap 825 kilometru, no kuriem 85% atrodas AS “RĪGAS SILTUMS” īpašumā.

AS "RĪGAS SILTUMS" akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas valstspilsētas pašvaldība  (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), SIA "Enerģijas risinājumi. RIX" (2%), AS "LATVENERGO" (0,005%).