Jūs atrodaties šeit

AICINA ARĪ PAŠVALDĪBAS UN UZŅĒMUMUS KĻŪT #ENERGOVIENOTIEM

07/04/2022
#energovienoti un #energoneatkarīgi

Turpinot iniciatīvu #energovienoti, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts aicina arī pašvaldības un uzņēmumus rīkoties atbildīgi, lai vairotu Latvijas energoneatkarību. 

Lai mazinātu Latvijas atkarību no importētajiem energoresursiem, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts kopā ar Rīgas domi, AS «Rīgas Siltums», Ekonomikas ministriju un «Elektrum» Energoefektivitātes centru aicina ikkatru iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un mazināt energopatēriņu. 

RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI) aicina arī citas Latvijas pašvaldības iesaistīties iniciatīvā #energovienoti, informējot un motivējot savus iedzīvotājus, iestādes un uzņēmumus ieviest paradumus, kas veicina apzinātu resursu lietošanu. Savukārt uzņēmumi aicināti informēt un motivēt savus darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus. 

Iniciatīvā #energovienoti var piedalīties ikviens iedzīvotājs, uzņēmums un organizācija, daloties ar savu pieredzi, kā samazināt tēriņus par resursiem. Daloties ar savu pieredzi sociālajos medijos, aicinām izmantot tēmturi #energovienoti. Novērtējot iniciatīvas dalībnieku aktivitāti, radošos un vērtīgos ieteikumus, kā samazināt patēriņu un līdz ar to tēriņus par resursiem, katru nedēļu tiek noteikts uzvarētājs, bet reizi mēnesī tiek organizēts apbalvošanas pasākums, kur iniciatīvas partneri pasniedz pārsteiguma balvas uzvarētājiem.  

RTU VASSI rosina pašvaldības, motivējot savus iedzīvotājus, arī pašā sociālajos tīklos dalīties ar paveikto energoefektivitātes uzlabošanā, klimata pārmaiņu mazināšanā, atjaunojamo resursu lietošanā un citās aktivitātēs, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas. Savukārt uzņēmumi aicināti dalīties ar paveikto energoefektivitātes uzlabošanā, klimata pārmaiņu mazināšanā, atjaunojamo resursu lietošanā un citās aktivitātēs.

Jāatgādina, ka, pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīvā #enegovienoti aicinātas piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām līdz 30. aprīlim jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainotas ikdienas rīcības, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Video un vizuālos materiālus līdz 30. aprīlim jāsūta uz e-pastu energovienoti@rtu.lv vai RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtam Rīgā, Āzenes ielā 12– K1.

Radošāko darbu autori saņems balvas – iespēju maijā ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, ielūkoties laboratorijās un piedalīties eksperimentos, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur izzinošā ekskursijā varēs noskaidrot, kā siltums nonāk tavā mājā.

RTU un iniciatīvas partneru sociālajos medijos ir iespējams iepazīties un iedvesmoties no citu pieredzes, kā arī uzzināt padomus, skaidrojumus un zinātniski pamatotus ieteikumus, kā Latvijai un katram tās iedzīvotājam veiksmīgāk sasniegt energoneatkarību un kādēļ tas ir nepieciešams.