Jūs atrodaties šeit

2020.gads

Noslēdzoties labdarības akcijai „Paēdušai Latvijai” un “Rīgas 1.slimnīcas Īslaicīgās aprūpes nodaļa”, sakām paldies visiem darbiniekiem par aktīvo iesaistīšanos un atbalstu – šogad kopā mēs nodrošinājām atbalstu vairāk nekā 103 trūkumā nonākušajām ģimenēm, kā arī atbalstījām Rīgas 1.slimnīcas Hronisko slimnieku Īslaicīgās aprūpes nodaļu, saziedojot 6 kastes ar sulām, ogu un augļu sīrupiem, ievārījumiem, riekstiem, medu un dažādiem saldumiem, kas sniedz tūlītēju enerģiju.

AS "RĪGAS SILTUMS " vadība                                                                                                                Foto I.Urtāns

AS „RĪGAS SILTUMS” darbinieki katru gadu piedalās kādā labdarības akcijā, šoreiz atbalstījām divas labdarības akcijas – “Paēdušai Latvijai” un “Rīgas 1.slimnīcas Īslaicīgās aprūpes nodaļu”. 

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir Latvijas Samariešu apvienības vadīta pārtikas programma, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem, pensionāriem un invalīdiem ar ienākumiem zem iztikas minimuma un Sociālais dienests nav piešķīris trūcīgā vai maznodrošinātā statusu. Palīdzība galvenokārt domāta centīgām ģimenēm ar bērniem ar zemiem ienākumiem, kurām nav piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās statuss. Iespēju robežās tiek sniegts atbalsts arī pensionāriem, invalīdiem ar zemiem ienākumiem, kuriem Sociālais dienests nav piešķīris trūcīgā vai maznodrošinātā statusu, un pēkšņā nelaimē nonākušajiem.

Rīgas 1.slimnīcas Hronisko slimnieku  Īslaicīgās aprūpes nodaļā atrodas gandrīz simts pacienti, no kuriem 40 ir Covid-19 pozitīvi. Daļa slimo vieglāk, bet daļai ir smagi simptomi, kā arī smagas hroniskas saslimšanas, kuru dēļ šie cilvēki tur atrodas. Mediķiem sokas pavisam grūti, jo daļa ir Covid-19 pozitīvi. Vairāki mediķi, kuri ir Covid-19 pozitīvi, bet jūtas labi, dzīvo nodaļā un strādā. Daži mediķi  no darba aizgājuši, jo baidās saslimt un baidās slimību aiznest ģimenei. Ilgstošs darbs maskās un aizsargtērpos ir ļoti nogurdinošs un prasa daudz lielāku enerģiju nekā ikdienā, turklāt personāls ir nepietiekošs.