Jūs atrodaties šeit

AS “RĪGAS SILTUMS” iekļauta VID “Baltā saraksta” Zelta līmenī

11/01/2019

AS “RĪGAS SILTUMS” ir iekļauta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) “Baltā saraksta” Zelta līmenī.

AS “RĪGAS SILTUMS” Valdes locekle Birute Krūze: “AS “RĪGAS SILTUMS” vienmēr īstenojusi godīgu un atbildīgu uzņēmējdarbību. Esam attīstījuši uzņēmumu, rūpīgi ievērojot noteiktās likuma normas un disciplinēti nomaksājot visus valstī noteiktos nodokļus. AS “RĪGAS SILTUMS” sociālajās apdrošināšanas iemaksās un iedzīvotāju ienākuma nodoklī kopā ik gadu nomaksā vairāk nekā 8 milj. eiro.

Baltajā sarakstā esam kopš tā izveides. Esam gandarīti, ka šobrīd tā darbība ir paplašinājusies, un tas ļauj mums izmantot programmas plašās priekšrocības.

AS “RĪGAS SILTUMS” ir sociāli atbildīgs uzņēmums, ko apliecina arī Zelta kategorija “Ilgtspējas indeksā”.

Šos sasniegumus mēs nespētu paveikt bez mūsu darbiniekiem, kas godprātīgi un ar aizrautību veic savus pienākumus.”  

VID publiskotā informācija liecina, ka padziļinātās sadarbības programma jeb "Baltais saraksts" izveidots, lai veicinātu ciešāku un efektīvāku sadarbību ar atbildīgiem nodokļu maksātājiem. Kopš šī gada 1.janvāra Padziļinātās programmas dalībnieki atkarībā no to darbības apjoma tiek grupēti trijos līmeņos – zelta, sudraba un bronzas. Šobrīd programmas dalībniekiem ir pieejamas dažādas Valsts ieņēmumu dienesta sniegtās priekšrocības.

Programmas priekšrocības ir saistītas ar saīsinātiem termiņiem, kādos programmas dalībnieki saņem VID atbildes un konsultācijas, PVN atmaksu, speciālo atļauju (licenci) komercdarbībai ar akcīzes precēm, kā arī attaisnoto izdevumu atmaksu Zelta līmeņa uzņēmuma darbiniekiem. Tās attiecas arī uz parādu piedziņu, kases aparātu apkalpošanu un akcīzes nodokļa vispārējo nodrošinājumu. Priekšrocības atkarīgas no līmeņa, kurā uzņēmums iekļauts. 

Dalību attiecīgajā sadarbības programmas līmenī VID komersantam piedāvā automātiski, pamatojoties uz pirms tam VID informācijas sistēmās veikto izvērtēšanu. 

 Programmu plānots attīstīt un nākotnē dažādas priekšrocības tās dalībniekiem varētu piedāvāt arī citas valsts iestādes.

Programmas dalībnieki, vērtēšanas kritēriji, priekšrocības un cita informācija pieejama VID tīmekļa vietnes sadaļā “Padziļinātās sadarbības programma”.