You are here

Pozitīvi - AS “RĪGAS SILTUMS”, sagaidot jauno apkures sezonu, vēl samazinās siltumenerģijas tarifu

25/08/2020

AS “RĪGAS SILTUMS”, sagaidot jauno apkures sezonu, kas parasti sākas oktobrī, jau ceturto reizi šogad samazinās siltumenerģijas tarifu.  Jaunais tarifs būs 39,77 EUR/MWh bez PVN, kas ir par 2% mazāks nekā iepriekš apstiprinātais siltumenerģijas tarifs - 40,46 EUR/MWh bez PVN.

Apzinoties Covid-19 pandēmijas radīto ekonomisko ietekmi, kas skar arī AS “RĪGAS SILTUMS” klientu  maksātspēju, un ņemot vērā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas izveidoto pieeju, kas ļauj operatīvi reaģēt uz kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņām, AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas tarifu sešu mēnešu laikā samazina jau ceturto reizi. Kopējais siltumenerģijas tarifa samazinājums gada laikā ir vairāk nekā 12 EUR par megavatstundu jeb 23%. Jāatzīmē, ka plānotais siltumenerģijas tarifs būs arī mazākais tarifs pēdējo četru gadu laikā.  

Plānots, ka jaunais siltumenerģijas tarifs stāsies spēkā šī gada 1.oktobrī.

Jaunais siltumenerģijas tarifs Rīgā ir arī mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

AS “RĪGAS SILTUMS” cer, ka samazinātais siltumenerģijas tarifs ļaus rīdziniekiem vieglāk norēķināties par saņemtajiem pakalpojumiem un bez bažām uzsākt apkures sezonu!